Podłogi drewniane

Podłogi drewniane
Wybór właściwej podłogi zależy od naszego stylu, środków finansowych oraz wielkości pomieszczenia. Do małego pomieszczenia pasują podłogi jasne, optycznie je powiększając, w większych z powodzeniem możemy położyć podłogę ciemniejszą. Urodę podłogi podkreśli też delikatny wzór.

W przypadku drewnianej podłogi wzór można stworzyć układając klepki parkietu np. w jodełkę. Możliwości jest wiele jednak przy podłogach drewnianych nie wolno zapominać o właściwej kompozycji wzorów. Mniej rzucające się w oczy wzory pasują do małych pomieszczeń, bardziej wyraźne najlepiej nadają się do większych pomieszczeń. Wybrany przez nas materiał na podłogi do pomieszczeń zależy od charakteru pomieszczenia.

W łazience, przedpokoju oraz kuchni lubimy stosować płytki natomiast w miejscach bardziej reprezentacyjnych jak salon, pokój dzienny wybieramy parkiety lub inne materiały drewnopochodne. W salonie podłogi powinny być nie tylko eleganckie ale i trwałe. Salon spełnia wiele funkcji czasem jest bawialnią dla dzieci, nie kiedy sypialnią czy pokojem, w którym przyjmujemy gości. Dlatego też podłogi do tego szczególnego miejsca wymagają przemyślanego doboru podłogi. Drewno jest materiałem typowo salonowym. Najpopularniejszy to dąb, który jest trwały i odporny na ścieranie.